• Milion widzów w trzy tygodnie!

  „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” - to nowy, polski hit, który pokochali fani kina. Wynik filmu po zaledwie trzech tygodniach wyświetlania wynosi aż 1.011.153 widzów...
  Czytaj dalej »
 • Konkurs - stwórz mema
  z imieniem swojego faceta!

  Wygraj rolę w serialu "M jak Miłość" u boku najpopularniejszych aktorów. Mamy także do rozdania dziesiątki biletów do kina! Zapraszamy do zabawy!
  Weź udział » Lista nagrodzonych »
 • Zdjęcia: Premiera w Krakowie

  Gwiazdy, czerwony dywan i komedia, która bawi do łez - „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”! Zapraszamy na fotorelację z premiery, która odbyła się w Krakowie.
  Zobacz zdjęcia
 • Alicja Bachleda-Curuś
  w polskim filmie!

  Premiera 26 lutego - na ekranie zobaczymy jedną z nielicznych polskich gwiazd, które odniosły międzynarodowy sukces...
  Czytaj więcej »
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

7 rzeczy, których nie wiecie o facetachO FILMIE / BOHATEROWIE

Zbigniew Zamachowski

Zamachowski Zbigniew (Ricky)

Gwiazda polskiej muzyki rozrywkowej, współpracownik Kordiana. Ricky dla niektórych jest kwintesencją tandety, ale cieszy się ogromną popularnością. Szczerze wierzy w swój talent i jest przekonany, że wszyscy biorą go na poważnie. Podczas nagrywania nowej płyty pozna producenta muzycznego Kordiana (Maciej Zakościelny). Ich burzliwe relacje z czasem zaczną zmieniać się na lepsze. Czy Ricky w końcu znajdzie prawdziwego przyjaciela, którego brakowało mu od wielu lat?

W roli Ricky'ego – Zbigniew Zamachowski

Dwukrotnie zdobył Orła (Polską Nagrodę Filmową), a do tego nagrody dla najlepszego aktora na festiwalach w Gdyni i Los Angeles. Gdy staje przed kamerami tworzy niezapomniane, pełne dramatyzmu kreacje ("Cześć, Tereska", "Ucieczka z kina Wolność", "Trzy kolory. Niebieski", "Bogowie"), ale umie też rozbawić widzów do łez ("Zróbmy sobie wnuka", "Kochanie, chyba cię zabiłem").

- Dziękuję losowi, że zostałem aktorem i nie wyobrażam sobie, bym robił coś innego. Tylko ten zawód pozwala mi realizować moje marzenia - wyznaje Z. Zamachowski.

- Staram się robić różne rzeczy i mam wrażenie, że dzięki temu jakoś pełniej żyję - dodaje gwiazdor. - To zawód niecodzienny i szalenie atrakcyjny przez swoją niebanalność. Nie odbijam karty od zegara, nie pracuję od 7 do 15. Dzięki niemu bardzo dużo podróżuję.

A w jaki sposób buduje kolejne, niezapomniane postaci?

- Zawsze staram się role "poważne" wyposażyć w minimalny choćby element komediowy i odwrotnie. W życiu jest podobnie. Tak mi się wydaje - zdradza Z. Zamachowski. - Za każdym razem staram się wymagać od siebie czegoś nowego. Do każdej roli próbuję się "wyzerować": nie myśleć o tym, co już kiedyś zagrałem, bo z czasem wcale nie pracuje się łatwiej. Szlachectwo zobowiązuje - jeśli coś zrobiło się choć raz dobrze, czego dowodem są np. nagrody, to potem już nie można pozwolić sobie na złą jakość. Nie wolno skakać poniżej poprzeczki, którą wcześniej się pokonało. Trzeba pobić własny rekord.

A w nowej produkcji aktor wciela się w Ricky'ego - ekscentrycznego wokalistę z USA. Co łączy go z filmowym bohaterem? Na pewno muzyczny talent. Z. Zamachowski nagrał już dwie płyty - z Grupą MoCarta i solo ("W małym miasteczku") - na co dzień nie tylko śpiewa, ale również komponuje i pisze teksty piosenek, a w dzieciństwie ukończył podstawową szkołę muzyczną w klasie fortepianu, w rodzinnych Brzezinach.

- Od muzyki wszystko się w moim życiu zaczęło. Pierwszy pomysł na życie miałem taki: będę śpiewać, będę pisać sobie piosenki. Co zresztą czynię do dziś - wyznaje aktor. - Klecenie nut sprawia mi wielką przyjemność. Zwłaszcza, że jest niezobowiązujące. To nie jest coś, co jest moim głównym źródłem utrzymania. Bardziej traktuję to jako przyjemność, z której od czasu do czasu można mieć profity.