• Milion widzów w trzy tygodnie!

  „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” - to nowy, polski hit, który pokochali fani kina. Wynik filmu po zaledwie trzech tygodniach wyświetlania wynosi aż 1.011.153 widzów...
  Czytaj dalej »
 • Konkurs - stwórz mema
  z imieniem swojego faceta!

  Wygraj rolę w serialu "M jak Miłość" u boku najpopularniejszych aktorów. Mamy także do rozdania dziesiątki biletów do kina! Zapraszamy do zabawy!
  Weź udział » Lista nagrodzonych »
 • Zdjęcia: Premiera w Krakowie

  Gwiazdy, czerwony dywan i komedia, która bawi do łez - „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”! Zapraszamy na fotorelację z premiery, która odbyła się w Krakowie.
  Zobacz zdjęcia
 • Alicja Bachleda-Curuś
  w polskim filmie!

  Premiera 26 lutego - na ekranie zobaczymy jedną z nielicznych polskich gwiazd, które odniosły międzynarodowy sukces...
  Czytaj więcej »
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Producent MTL MAXFILM

MTL Maxflm to grupa czołowych polskich twórców filmowych, która odpowiada za największe sukcesy kinowe i telewizyjne ostatnich lat.

„M jak Miłość”, „Kryminalni” - na małym ekranie produkcje MTL Maxfilm od lat zajmują pierwsze miejsca w rankingach popularności, zdobywają nagrody (w tym aż 8 Telekamer) i miliony wiernych fanów. A filmy, które producent wprowadza do kin, są prawdziwymi hitami („Wkręceni 2”, „Wkręceni 2”, „Och, Karol 2”, „Nie kłam, kochanie”, „Dlaczego nie!”, „Tylko mnie kochaj”, „Nigdy w życiu!”) - i przyciągają średnio 1,5 mln widzów każdy.

 

Siłę i potencjał firmy stanowi suma doświadczeń utalentowanych reżyserów, scenarzys­tów, operatorów obrazu, kompozytorów, scenografów, montażystów oraz specjalistów innych profesji filmowych, których skupia wokół siebie producent Tadeusz Lampka– zdobywca SuperWiktora, w 2013 roku odznaczony także Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W ciągu 25 lat działalności firma stworzyła aż 29 filmów, seriali i programów dokumentalnych.

Reżyseria

Kinga Lewińska

Kinga Lewińska

Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wielokrotnie nagradzana za reżyserię filmów i seriali.

Kinga Lewińska zdobyła m.in. Telekamerę oraz nagrodę na gdańskim Festiwalu Dobrego Humoru (za serial „Brzydula”), a wcześniej Grand Prix na Warszawskim Festiwalu Krótkometrażowych Filmów Fabularnych "Oskariada" za produkcję „Pas de deux” - do której stworzyła również scenariusz i która była jej filmowym debiutem.

A od kilku lat reżyseruje najbardziej popularne seriale w Polsce, m.in.: „M jak Miłość”, „Samo życie”, „Prosto w serce”, „Rodzinka.pl” oraz „Klub szalonych dziewic”.

Więcej informacji

Scenariusz

Piotr Wereśniak

Piotr Wereśniak

Utalentowany scenarzysta, reżyser oraz pisarz.

Ukończył Wydział Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydział RiTV Uniwersytetu Śląskiego. Laureat wielu prestiżowych nagród zagranicznych i krajowych, w tym słynnej Hartley-Merrill Prize za najlepszy scenariusz („Stacja”).

Piotr Wereśniak jest autorem i reżyserem przebojowych komedii „Och, Karol 2” , „Wkręceni” i „Wkręceni 2”, a także dwóch kultowych polskich seriali: „Kryminalni” oraz „Na dobre i na złe”. Artysta napisał również około 300 scenariuszy reklamowych, a do tego od lat współpracuje z najlepszymi twórcami polskiego kina i jest m.in. autorem scenariusza do komedii „Kiler” (reżyseria Juliusz Machulski) oraz filmu „Pan Tadeusz” (reżyseria Andrzej Wajda).

Więcej informacji

SCENARIUSZ

Piotr Wereśniak
Kacper Szymański

REŻYSERIA

Kinga Lewińska

PRODUCENT

Tadeusz Lampka
Piotr Wereśniak

ZDJĘCIA

Jarosław Żamojda PSC

KIEROWNICTWO PRODUKCJI

Michał Walczak

MONTAŻ

Milenia Fiedler PSM
Paweł Sitkiewicz

DŹWIĘK

Tomasz Wieczorek
Kacper Habisiak
Marcin Kasiński

MUZYKA

Atanas Valkov
Sylwia Grzeszczak

SCENOGRAFIA

Anna Adamaszek-Druzd

DEKORACJA WNĘTRZ

Monika Jagodzińska

KOSTIUMY

Anna Męczyńska

CHARAKTERYZACJA

Pola Guźlińska
Julia Skorupa

STYLIZACJA FRYZUR

Ewa Pieczarka

Film powstał na motywach oryginalnego scenariusza Simona Verhoevena.

image

BOHATEROWIE

Producent filmu

TWÓRCY

image

FABUŁA