• Milion widzów w trzy tygodnie!

  „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” - to nowy, polski hit, który pokochali fani kina. Wynik filmu po zaledwie trzech tygodniach wyświetlania wynosi aż 1.011.153 widzów...
  Czytaj dalej »
 • Konkurs - stwórz mema
  z imieniem swojego faceta!

  Wygraj rolę w serialu "M jak Miłość" u boku najpopularniejszych aktorów. Mamy także do rozdania dziesiątki biletów do kina! Zapraszamy do zabawy!
  Weź udział » Lista nagrodzonych »
 • Zdjęcia: Premiera w Krakowie

  Gwiazdy, czerwony dywan i komedia, która bawi do łez - „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”! Zapraszamy na fotorelację z premiery, która odbyła się w Krakowie.
  Zobacz zdjęcia
 • Alicja Bachleda-Curuś
  w polskim filmie!

  Premiera 26 lutego - na ekranie zobaczymy jedną z nielicznych polskich gwiazd, które odniosły międzynarodowy sukces...
  Czytaj więcej »
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

7 rzeczy, których nie wiecie o facetachO FILMIE / BOHATEROWIE

Dominika Kluźniak

Kluźniak Dominika (Julia)

Żona Stefana i matka małego Olka, na co dzień pracuje w sklepie z artykułami dla zwierząt. Przed laty Julię i Stefana łączyła prawdziwa miłość. Później jednak żołnierz wyjechał na misję do Afganistanu. A gdy wrócił, domowe życie zamieniło się w horror. Wściekłość, agresja, ciągłe kłótnie - przez ostatnie miesiące Julia straciła nadzieję, że odzyska mężczyznę, który podbił jej serce... I w końcu zdecydowała się na rozwód - bojąc się o bezpieczeństwo swoje i syna.

W roli Julii – Dominika Kluźniak

Popularna aktora filmowa i teatralna, dwukrotnie nagrodzona Feliksem Warszawskim. Na małym ekranie zdobyła tysiące fanów dzięki roli w serialu "M jak Miłość", a na dużym dzięki popularnym komediom - "Wkręceni", "Tylko mnie kochaj" i "Jak się pozbyć cellulitu".

kluzniak-06
kluzniak-10
kluzniak-09
kluzniak-08
kluzniak-13
kluzniak-04
kluzniak-07
kluzniak-03
kluzniak-02
kluzniak-00

- Mam szczęście, że co chwilę otrzymuję nowe zawodowe wyzwania. Nie muszę niczego wymyślać, ani planować - wyznaje z uśmiechem gwiazda. - Kiedy studiowałam, marzyłam o takim momencie: zapraszam wszystkich znajomych do kina, siadamy w fotelach, gaśnie światło, zaczyna się film, a na ekranie moje imię i nazwisko… Bardzo chciałam to zobaczyć. Spełniło się!

Jak wyglądały początki jej kariery i marzeń o aktorstwie?

– Miałam 16 lat, kiedy zobaczyłam film „Bulwar Zachodzącego Słońca” Billy’ego Wildera i porwała mnie scena, w której Gloria Swanson ubrana w suknię do ziemi powoli schodzi ze schodów. Wyobrażałam sobie, że to ja schodzę, budząc powszechny zachwyt… I wtedy pomyślałam, że aktorstwo jest nobilitujące – wspomina D. Kluźniak.

Gwiazda przyznaje jednak, że dziś stara się zachować w pracy umiar - ze względu na rodzinę.

- Najważniejszy jest dla mnie czas spędzany z bliskimi. Muszę też kiedyś ładować wyczerpane baterie.(…) Jestem obowiązkowa, kocham teatr, uwielbiam swoją pracę, mogę doskonalić każdy szczegół roli do upadłego i powtarzać scenę w nieskończoność. Niemniej od kiedy mam Julkę (pierwsza córka aktorki - przyp. red.), wiem też, że są sprawy ważniejsze od roli – siły trzeba oszczędzić dla dziecka - mówi artystka. I dodaje:
– Nie chcę, by woda sodowa uderzyła mi do głowy, ciągle nad tym czuwam. Bardzo nie chciałabym usłyszeć od kogoś: ”Wiesz co, zmieniłaś się”.

A jedno na pewno w życiu Dominiki się nie zmienia - od lat, za każdym razem, gdy przygotowuje się do roli… całuje teatralne deski.

- Nauczył mnie tego jeden z aktorów Teatru Współczesnego - zdradza aktorka. - To nie musi być oficjalnie, żeby ktoś widział. Mam wrażenie, i to mi się sprawdziło, że scena, którą traktuję osobiście, nie tylko jako podłogę, która ma mi służyć, oddaje coś od siebie. Gdy ją pogłaszczę i powiem dobre słowo, jest bardziej przyjazna. Coś w tym jest!

A co łączy gwiazdę z filmową Julią? Obie są matkami i dla dzieci są gotowe na każde poświęcenie. A poza tym artystka uwielbia to imię, gdyż… tak właśnie nazwała swoją pierwszą córkę.

- Julka jest moim kręgosłupem, drogowskazem, wszystkim. Ona daje mi życiową siłę. Pozwala trzymać się w trudnych chwilach i wskazuje na uroki codzienności - wyznała aktorka po narodzinach córeczki. - Z nią zauważam pierwszy listek na wiosnę i zatrzymuję się przy ślimaczku, którego nie widziałam ze dwadzieścia lat!(…) Nauczyła mnie też cierpliwości. Otworzyła takie jej pokłady, o które nawet siebie nie podejrzewałam.

Zapraszamy na oficjalny profil
Dominiki Kluźniak
Facebook