• Milion widzów w trzy tygodnie!

  „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” - to nowy, polski hit, który pokochali fani kina. Wynik filmu po zaledwie trzech tygodniach wyświetlania wynosi aż 1.011.153 widzów...
  Czytaj dalej »
 • Konkurs - stwórz mema
  z imieniem swojego faceta!

  Wygraj rolę w serialu "M jak Miłość" u boku najpopularniejszych aktorów. Mamy także do rozdania dziesiątki biletów do kina! Zapraszamy do zabawy!
  Weź udział » Lista nagrodzonych »
 • Zdjęcia: Premiera w Krakowie

  Gwiazdy, czerwony dywan i komedia, która bawi do łez - „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”! Zapraszamy na fotorelację z premiery, która odbyła się w Krakowie.
  Zobacz zdjęcia
 • Alicja Bachleda-Curuś
  w polskim filmie!

  Premiera 26 lutego - na ekranie zobaczymy jedną z nielicznych polskich gwiazd, które odniosły międzynarodowy sukces...
  Czytaj więcej »
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

7 rzeczy, których nie wiecie o facetachO FILMIE / BOHATEROWIE

Piotr Głowacki

Głowacki Piotr (Jarosław)

Inspektor sanepidu, szuka kobiety, która go pokocha, ale kolejne kandydatki odstrasza jego nieporadność. Sprawia wrażenie niezaradnego, ubiera się niemodnie, obecność przedstawicielek płci pięknej go onieśmiela, ale to rozsądny, odpowiedzialny i wrażliwy facet. Tylko czy w końcu jakaś kobieta to dostrzeże?

W roli Jarosława – Piotr Głowacki

Zdobywca licznych nagród, w tym Orła (Polskiej Nagrody Filmowej) i Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za rok 2013. Za każdym razem, gdy staje przed kamerami, tworzy niezapomniane kreacje ("80 milionów", "Dziewczyna z szafy", "Bogowie", "Wkręceni", "Hiszpanka", "1920 Bitwa Warszawska", "Dom zły", "Obywatel", "Disco polo")…

Pytany o swoją drogę do aktorstwa rzuca krótko:

- Chciałem grać, odkąd pamiętam, po prostu… Alternatywą było zostanie prezydentem!

W jednym z wywiadów aktor wyznaje:

- Jako dzieciak wychodziłem rano na podwórko, grałem przez cały dzień w piłkę i wracałem do domu wyczerpany, ale szczęśliwy. Myślę, że tak samo jak grałem w piłkę, tak teraz gram w teatr, w kino. Ta praca mnie nie męczy, nie kosztuje. Po prostu płynę. I dodaje, że na co dzień nie odczuwa nawet tremy.
- Kiedy pracuje się z radością i robi tylko to, co się rozumie, nie ma stresu występu, jest tylko ewentualnie ekscytacja przed przygodą lub spotkaniem z nowym człowiekiem.

W jaki sposób artysta przygotowuje się do kolejnych ról?

- W każdym człowieku jest coś, co dokądś zmierza, co go napędza. Jakieś uczucia, choćby pojedyncza myśl. I ja muszę odnaleźć właśnie tę myśl, dać postaci tchnienie, energię życiową.(…) Każdy z nas jest głównym bohaterem w swoim własnym życiu, więc każda moja postać, nawet epizodyczna, też jest główną postacią dla siebie - zdradza P. Głowacki.

A co łączy aktora z filmowym Jarosławem? Na pewno obaj wierzą w prawdziwą miłość. Piotr Głowacki od kilku lat jest szczęśliwie żonaty z Agnieszką Marek (również aktorką) i pytany o przepis na udany związek rzuca z uśmiechem:

- Kobieta i mężczyzna muszą po prostu być ciekawi siebie nawzajem, tak bardzo, że są w stanie cieszyć się tą ciekawością całe życie.

Sam - jako typowy romantyk - ozdobił nawet rysunkami zaproszenia na swój ślub.

- Był tam jelonek i sarenka, a dookoła wszystko podwójne - dwa orzeszki, dwie gąsienice, dwa motylki itd - wspomina aktor. - Jelonek mówi do sarenki: "Co myślisz o teorii splątania kwantowego?". A ona odpowiada: "A to ma coś wspólnego z nami?". Otóż tak! Uważam, że zanurzenie się w teorię splątania kwantowego w dużo większym stopniu niż wszystkie psychologiczne teorie pomaga ludziom przeżyć szczęśliwe życie w związku…

Zapraszamy na oficjalny profil
Piotra Głowckiego
Facebook Instagram